Kurumsal Kimlik Çalışması Nedir?

Kurumsal kimlik bir firmanın ya da kuruluşun tüm özelliklerini, yapısını ve niteliklerini taşıyan değerler bütünüdür. Bir firmanın kurumsal kimliği o firmayı tanımada, kabiliyetini öğrenmede oldukça fayda sağlamaktadır. Firmanın kimliğini belirten birçok özellik bulunmaktadır.

Firmanın logosundan bahsedecek olursak kurumsal kimlik adı altında en önemli şey logodur. Bir firmanın logosu imzasıdır. Onun basit bir tanıtımıdır ve bütün özelliklerini taşımaktadır. Yani temel olarak düşünüldüğünde logo ve diğer özellikler bir bütün olarak ele alınmaktadır. Ayrıca kurumsal kimlik reklamlarla ve kaliteli tanıtımlarla yapıldığında değer kazanır. Mesela yazılım sektöründe çok iyi olabilirsiniz, kurumsal olarak belirli bir imajınız olabilir fakat açılmadan iyi bir tanıtım yapmadan iyi bir iş yapmanız pek mümkün olamayacaktır.

Sizin bir süreç belirleyerek sunum yapmanız, ilgi uyandırmanız ve yayılmanız gerekmektedir. Sizin hakkınızdaki tüm verilerin ortaya konması gerekmektedir. Yani kullanıcıyı bilgilendirmeniz çalışmalarınızı göstermeniz ve hatta referanslarınıza da değinmeniz gerekmektedir.