Logo Tasarımı

Bir şirketin ya da bireysel bir oluşumun imajını ve özelliklerini görsel olarak yansıtan çalışma çeşidine logo denir ve bir şirketin kendi hedef kitlesine ilettiği en direkt ve en önemli mesajdır. Dolayısıyla logonun özellikleri ve profesyonel biçimde tasarlanması, markanın imajı açısından çok büyük önem taşır. Ne sadece bir markadır ne de sadece kurumsal kimlik.

  • Marka nedir? Bir bütün olarak algılanan kurumsal imajdır.
  • Kimlik nedir? Marka genelinin görsellerini oluşturan parçaların tamamıdır.
  • Logo nedir? Bir işareti veya simge kullanımı en basit şekliyle bir işi tanımlar.

Yeni bir işe başlarken, bir ürün ya da hizmet sunmayı hedeflerken, bir şirket kurarken öncelikli ihtiyaç markayı görsel olarak ifade edebilmektir. Şirketin ofis tutmadan önce bile yapacağı ilk işin bu olması gerekiyor. Çünkü görsellik insan zihninde diğer etkenlere göre daha keskin izler bırakır ve şirketlerin vizyonunu ve kurumsal imajını direkt olarak yansıtan bir aynadır. Dolayısıyla diğer şirketlerin logoları ile kıyaslandığında ayırt edilebilir olan bir logo büyük önem taşır.

Markanız, kimliğiniz ve logonuz sizin dijital adınızdır. Bu adı doğru yaratmak için bizimle iletişime geçin, dijital dünyadaki çözüm ortağınız olarak girişimlerinize destek olalım.